Dobrze ten schował, kto schował w pamięci.  Dante Alighieri

MENU



Sponsor serwisu




 

GRANICE ADMINISTRACYJNE

Wykaz aktualnych nazw ulic i placów miasta

Kliknięcie w tekst wybranej nazwy spowoduje przejście do strony zawierającej wizytówkę ulicy lub placu. Każda wizytówka zawiera dostępne w dokumentach i literaturze informacje na temat czasu obowiązywania i pochodzenia nazwy, lokalizacji miejsca określonego nazwą i historii jego nazewnictwa, galerię fotografii oraz łącznik do przedruków tekstów dotyczących tematu ( kliknięcie w obrazek kałamarza )

  A

 Andersena Hansa Chrystiana
 Andrzejewskiego Wacława por.
 Antoniny
 Antonińska
 Aptekarska
 Armii Krajowej
 Artyleryjska
 Asnyka Adama
 Akacjowa

B

 Bajkowa
 Batorego Stefana
 Bema Józefa gen.
 Berwińskich
 Bilewiczówny Oleńki
 Boczna
 Bohaterów Westerplatte
 Bogusławskiego Wojciecha
 Borowikowa
 Borówkowa
 Bracka
 Brata Alberta
 Broniewskiego Władysława
 Brzechwy Jana
 Brzozowa
 Budowlanych
 Bułgarska
 Belgijska

C

 Chełmońskiego Józefa
 Chocimska
 Chociszewskiego Józefa
 Choinkowa
 Chopina Fryderyka
 Chłapowskiego Dezyderego
 Chrobrego Bolesława
 Cicha
 Cybulskiego Zbigniewa
 Czarnieckiego Stefana
 Czarnoleska
 Czajkowskiego Piotra
 Czechosłowacka

 Ć

 Ćwilkińskiej Mieczysławy

D

 Daszyńskiego Ignacego
 Dąbrowskiego Jarosława
 Dąbrówki
 Dębowa
 Dekana Jana
 Dembińskiego Henryka
 Dembowskiego Edwarda
 Dolna
 Dożynkowa
 Drohojowskiej Krystyny
 Drzymały Michała
 Dubois Stanisława
 Dunikowskiego Xawerego
 Dworcowa
 Działkowa
 Duńska

E

 Energetyków
 Estkowskiego Ewarysta

F

 Fabryczna
 Fałata Juliana
 Findera Pawła
 Frankiewicza Edwarda
 Francuska
 Fredry Aleksandra

G

 Gajowa
 Garażowa
 Gersona Wojciecha
 Gierymskiego Maksymiliana
 Gołębia
 Górowska
 Górna
 Góreckiego Józefa
 Grochowiaka Stanisława
 Grodzka
 Gronowska
 Grottgera Artura
 Grunwaldzka
 Graniczna
 Grzybowa

H

 Hasiora Władysława
 Henrykowska
 Hiszpańska
 Holenderska
 Hubala, mjr
 Husarska

I

 Iwaszkiewicza Jarosława

J

 Jackowskiego Maksymiliana
 Jagiellońska
 Jagiełły Władysława
 Jagienki
 Jagodowa
 Jana Kazimierza
 Jana Pawła II, al.
 Janickiego Klemensa
 Jarzębinowa
 Jasna
 Jaworowa
 Jesienna
 Jeziorkowskiej Barbary
 Jubilerska
 Juranda

K

 Kalinowa
 Kameruńska
 Kanałowa
 Karasia Kazimierza
 Karpińskiego Bolesława
 Karwowskich
 Kasprowicza Jana
 Kaszubska
 Kąkolewska
 Ketlinga
 

Kiepury Jana
 Kilińskiego Jana
 Klonowicza Sebastiana
 Kmicica Andrzeja
 Kochanowskiego Jana
 Kołłątaja Hugona
 Komeńskiego Jana Amosa, pl.
 Konopnickiej Marii

 Konstytucji 3 Maja, al 

 Korcza Teodora, ks.
 Korczaka Janusza
 Kordeckiego Augustyna, ks.
 
Korfantego Wojciecha
 Kosmonautów
 Kossaka Juliusza
 Kosynierów
 Kościelna
 Kościuszki Tadeusza, pl
 Kowalskiego Rocha
 Kraszewskiego  Ignacego
 Krasińskiego Zygmunta, al.
 Kręta
 Królowej Jadwigi
 Krótka
 Kruczkowskiego Leona
 Kryłowa Iwana
 Krzyckiego Andrzeja
 Krzywa
 Kudelli Mieczysława
 Kujawska
 Kurpińskiego Karola
 Kurkowa
 Kubańska
 Kwiatowa

L

 Lechicka
 Leszczyńskich
 Leśna
 Lipowa
 Lubuska
 Ludowa
 Lutosławskiego Witolda
 Litewska

Ł

 Łaziebna
 Łanowa
 Łąkowa
 Łowiecka
 Łużycka

M

 Machnikowskiego Sylwestra
 Magazynowa
 Maja 1
 Makowskiego Tadeusza
 Malczewskiego Jacka
 Mała Kościańska
 Mała Kościelna
 Marciniaka Sylwestra, ks.
 Marcinkowskiego Karola
 Matejki Jana
 Mazowieckiej Anny
 Mehoffera Józefa
 Memoraty Anny
 Metziga Jana, pl.
 
 

 

 Mickiewicza Adama
 Mikołajczyka Stanisława
 Miernicza
 Mierosławskiego Ludwika
 Miła
 Miodowa
 Miśnieńska
 Młyńska
 Modrzewskiego Frycza Andrzeja
 Modrzewiowa
Moniuszki Stanisława
 Morawskiego Franciszka
 Dzierżykraja
 Muśnickiego- Dowbora Józefa gen.
 Myśliwska

N

 Najdy Ludwika
 Narutowicza Gabriela
 Niemiecka
 Niepodległości
 Nowa
 Nowowiejskiego Adama
 Nowy Rynek
 Na Skarpie
 Norweska
 Norwida Cypriana Kamila

O

 Obotrycka
 Obrońców Warszawy, pl.
 Obrońców Zbaraża
 Ochocza
 Ofiar Katynia
 Ogińskiego Michała Kleofasa
 Ogrodowa
 Ogrody, os.
 Okrężna
 Okrzei Stefana
 Olszewskiego Karola
 Opalińskich
 Ordonówny Hanki
 Orkana Władysława
 Orłowskiego Aleksandra
 Orzeszkowej Elizy
 Osiecka
 Osterwy Juliusza
 Ostroroga Jana
 Obrońców Lwowa

P

 Paderewskiego Igancego
 Pancernych
 Paprocia
 Parkowa
 Października 21
 Piaskowa
 Piastowska
 Podgórna
 Polna
 Połanieckich
 Podmiejska
 Podkowińskiego Władysława
 Poniatowskiego Józefa
 Poplińskiego Jana
 Powstańców, pl.
 Powstańców Śląskich
 Park Jonstona Jana
 Powstańców Wielkopolskich
 Poziomkowa
 Poznańska
 Prochownia
 Prusa Bolesława
 Przeciwlotników
 Przejezdna
 Przemysłowa
 Przybyszewskiego Stanisława
 Pułaskiego Kazimierza
 Park Grody Leszczyńskie
 Pułku Piechoty 55
 Pułku Ułanów 17

 R

 Racławicka
 Raczyńskiego Edwarda
 Rataja Macieja
 Reja MikołajaRejtana Tadeusza
 Reymonta Władysława
 

 Rolna
 Różana
 Roweckiego Grota, gen - wiadukt
 Rumuńska
 Ruszczyńskiego Adama
 Rydzowa
 Rynek
 Rynek Zaborowski

S 

 Saperska
 Schaefera Zygmunta
 Serbska
 Siemiradzkiego Henryka
 Sienkiewicza Henryka
 Sikorskiego Władysława gen.
 Skarbowa
 Skłodowskiej  Curie Marii
 Skorupki Tomasza, ks.
 Skryta
 Skrzetuskiego Jana
 Słoneczna
 Słowackiego Juliusza
 Słowiańska
 Smardzowa
 Snycerska
 Sobieskiego Jana
 Sokoła
 Solna
 Solskiego Ludwika
 Sosnowa
 Spacerowa
 Spokojna
 Spółdzielcza
 Stanisławskiego Jana
 Starozamkowa
 Staszica Stanisława
 Stawowa
 Strumykowa
 Strzelecka
 Studzienna
 Stycznia 17
 Styki Jana
 Stwosza Wita
 Sułkowskiego Józefa
 Sygietyńskiego Tadeusza
 Szczepanowskiego Stanisława
 Szeroka
 Szewska
 Szkolna
 Szybowników
 Szymanowskiego Karola
 Szyszkowa
 Szwedzka

Ś

 Śląska
 Śniadeckich
 Średnia
 Świderskiego Bronisława
 Świerkowa
 Święciechowska
 Świętojańska
 Świętokrzyska
 Świętego Franciszka z Asyżu
 Św.Huberta
 Świętego Józefa
 Św. Maksymiliana Kolbe

T

 Tama Kolejowa
 Tarkowskiego Stasia
 Tetmajera Włodzimierza
 Tkacka
 Topolowa
 Towarowa
 Tragutta Romualda
 Tuwima Juliana
 Tylna

U

 Unii Europejskiej
 Ułańska
 Urocza
 Usługowa

W

 Wałowa
 Wawrzyniaka Piotra, ks.
 Wąska
 Wesoła
 Węgierska
 Wiatraczna
 Wiejska
 Wiecierzyńskiego Władysława płk.
 Wierzbowa
 Wiewiórkowa
 Więzienna
 Willowa
 Wilkońskiego Augusta
 Wilkowicka
 Wiosenna
 Witolda
 Witosa Wincentego
 Wiśniowieckiego Jaremy
 Włodarczaka Leona por.
 Wodna
 Wojska Polskiego
 Wolińska
 Wolności
 Wołodyjowskiego Michała
 Wróblewskiego Waleriana
 Wrzosowa
 Wybickiego Józefa
 Wyczółkowskiego Leona
 Wyspiańskiego Stanisława
 Wieniawa, os.
 Wyszyńskiego Stefana  ks.Kardynała

Z

 Zachodnia
 Zacisze
 Zagłoby Onufrego
 Zakątek
 Zamenhofa Ludwika os.
 Zawiszy Czarnego
 Zbyszka z Bogdańca
 Zielna
 Zielona
 Złotnicza
 Zygmunta Starego
 Zwycięstwa

Ż

 Żeromskiego Stefana
 Żeleńskiego Boya Tadeusza
 Żniwna
 Żołnierska
 Żółkiewskiego Stanisława
 Żwirki i Wigury

© Copyright by Zbigniew Szczepaniak, 2002 version 1.1
Rozdzielczość 1024 x 768 - Aktualizacja 14 sierpnia 2003